KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4491017
nr 449 1017
Aarne Alanko
(1896-1968), Finland
Oljemålning, Aarne Alanko, Tallar, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]42 x 55
Aarne Alanko, finländsk bildkonstnär född 1896, död 1968.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 29 januari 2007
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr